PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=553}
6,3 33 671
ocen
6,3 10 1 33671
5,6 11
ocen krytyków
Szczęśliwego Nowego Jorku
powrót do forum filmu Szczęśliwego Nowego Jorku

Obejrzałam ten film dwa razy, najpierw w latach 90-tych, po raz drugi w 2010 roku.
W latach 90-tych była to dla mnie komedia pełna świetnych tekstów, zabawnych sytuacji, generalnie ubaw po pachy.

Gdy obejrzałam ten obraz jako osoba z pewnym już doświadczeniem życiowym - zapłakałam, i to wcale nie ze śmiechu. Dopiero teraz dotarło do mnie drugie dramatyczne dno tej produkcji, którego wcześniej jako młoda osoba kompletnie nie dostrzegłam.

Po prostu musiałam dorosnąć :)

użytkownik usunięty
wastemylife

Oj, tak. Podobnie jak "Dzień świra". Nastolatek rży ze śmiechu a 50 latkowi chce się wyć...

ocenił(a) film na 8

Zgadzam się z przedmówcami. Do niektórych filmów trzeba po prostu dojrzeć. Ode mnie 8/10. 10/10 wg. mnie lekka przesada nie jest to jakieś wybitne kino. Pokazuje po prostu Polaków portret własny w dość ciekawy sposób.

rafffal

Pomyślcie, ze amerykanie będą przylatywać do Polski na staż za 500 zł kiedyś albo angole pracować w Polsce za minimalną pensję i na czarno. . . i to Ci uczący się na wakacje będą arbajtować, a pod koniec trutniwania kop w zad od pracodawcy (bez ubezpieczen, premii i szkoleń czy paczek świątecznych z zakładu pracy na Wigilię Bożego narodzenia). Potejto miał video i kasety VHS wysyłał jak i video amerykańskie najpierw do Polszy wysłał, bo w systemie sygnał NTSC obraz i dxwięk archiwizowane były!
Największą patologią jest zostawianie rodziny dla kasy.
Po komunie poszpanuje białym Fordem Probe jeden z drugim, a za 20 lat rdza zje zje to auto jak i dzieci, które dorosną podzielą emigrancki los . . .


użytkownik usunięty
wastemylife

Mam dokładnie to samo. W latach 90-tych odebrałem go płycej, a teraz będąc samemu po kilkuletniej emigracji dostrzegłem zabawność ale i uderzającą prawdę tego filmu. Ale pomijając osobiste odczucia na przestrzeni lat, moim zdaniem nawet obiektywnie patrząc na realizację i AKTORSTWO najlepsza szkoła polskiego komediodramatu. To nie Kogiel Mogiel, Killer, Chłopaki Nie Płaczą, czy nawet wdzięczne historie Kargulów i Pawlaków, to osobna kategoria sama w sobie. Klasa.

Figura, Gajos, Zamachowski, epizod Priwiezieńcewa szacunek. Za każdym razem kiedy grają w filmach potrafią być kimś innym a nie tylko poprawnymi rzemieślnikami i znanymi nazwiskami. Linda i Olbrychski też nieźli, chociaż w swoim niezmiennym stylu, zwłaszcza ten pierwszy. Pazura, jak to Pazura.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones