PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8649}
6,6 7 489
ocen
6,6 10 1 7489
Pierścień i róża
powrót do forum filmu Pierścień i róża

Figura jest stworzona do roli Angeliki, a gra tymczasem czarnowłosą Różyczkę,a cały film przypomina teatralną groteskę. Kto nie czytał W.M. Thackeraya ten połowy z tego filmu nie zrozumie. Dla mnie fatalna ekranizacja fantastycznej i świetnej książki. Nawet Zamachowski się nie broni Aw) poza tym Bulbo był gruby,o! I gdzie to podobieństwo?To może podczas tajemniczej przemiany następującej po przypadkowemu(zwykle) znalezieniu magicznych przedmiotów można zamienic np. K.Kowalewskiego, jako Bulba bez róży,a Zamachowskiego na Bulba po przemianie (pod wpływem cudownych przedmiotóW). Noż kurczę, jak można tak spartolic gotowy praktycznie scenariusz.3/10 bo fabuła z grubsza zachowana a "Pierścień i róża" to jedna z moich ulubionych książek.Ale tak naprawdę film zasługuje na 2,bo Rewiński jak zawsze świetny:)

Hellyspring

No wszystko spoko, ale jeszcze przed obejrzeniem filmu - za to po przeczytaniu książki - muszę skorygować: Róża NIE BYŁA czarnowłosa! Też mnie początkowo zmyliły te (cudowne zresztą) ilustracje Thackeraya, ale jak byk tam stoi, chociażby przy scenie z lwami na arenie, że jej włosy były złote. Przykłady: "Złote włosy, opadające miękką falą aż ku jej drobnym bosym nóżkom, były całą jej ozdobą", "tuliła złotą główkę do ich sierści".

ocenił(a) film na 3
disneyova

W sumie masz racje, tez sugerowalam sie glownie obrazkami, czyli to autor byl tu niekonsekwentny :)
Ale nie zmienia to faktu, ze Figura w zaden sposob sie na Rozyczke nie nadaje, jej powab pasuje do Ryszardy z ''Kilera'' jak znalazl (a wizualnie nawet troche przypomina ta Angelike z rysunkow Thackeray'a) ale delikatna i urocza Rozie ?

Tam jest zreszta sporo blednie obsadzonych rol. Juz wiele z filmu zapomnialam, ale nie zamierzam do niego wracac, bo do niczego jest, przynajmniej w mojej opinii.

Hellyspring

Jeeeeezu no i po co Wy piszecie takie wywody, że książka to czy tamto. Ja nawet nie wiem i mało mnie obchodzi na podstawie jakiej książki jest ten film. Tu chodzi o jakieś wspomnienia, klimat, aktorów w fajnym okresie ich życia. Oczywiście że gra jest na żenujacym poziomie, piosenki groteskowe itd ale to film dla dzieci na którym się wychowałem i wspominam go super. Po co tak wszystko surowo oceniać, intelektualizować. Ludzie trochę tolerancji...

ocenił(a) film na 3
Foggy_2

To jest akurat watek dotyczacy powiesci i porownan - skoro ktos sie bierze za ekranizacje ksiazki, musi sie liczyc z wszelkimi opiniami. A wedlug mnie film jest po prostu zly i moje zdanie nie ma nic wspolnego z tolerancja czy jej brakiem.

Hellyspring

Co prawda nie czytałem książki film mnie jednak wymęczył, nie wiem czy każda postać i sytuacja była tak karykaturalnie przedstawiona natomiast z filmu wychodzi nieudolna parodia ostatecznie całość oceniłem właśnie na dwie gwiazdki ):

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones